Nejčastější dotazy:Objednal/a jsem banner. Kdy mi dojde první návrh?


Banner Vám vyhotovíme, co nejdříve to bude možné - záleží na aktuálním počtu zakázek, náročnosti samotného banneru a počtu. Běžná doba obdržení prvního náhledu (pouze orientační) je do 24 hodin až 7 pracovních dnů od přijetí objednávky při aktuálním stavu dostupnosti. Přibližně stejný termín platí i při dodání dalších náhledů v případě, že se budou uskutečňovat korekce.Za jak dlouho zaregistrujete moji platbu?


Pokud máte účet u České spořitelny, měla by platba dorazit ještě v den jejího uskutečnění nebo následující den. Platby z jiných bank k nám mohou dorazit zhruba do dvou až pěti dnů. Banky neuskutečňují peněžní operace o víkendech ani o svátcích, pouze v pracovní dny. Pohyby na našem účtě sledujeme jedenkrát denně v pracovní dny.

 


Chci objednat víc bannerů naráz. Musím vyplňovat pokaždé objednávkový formulář?


Nemusíte. Pokud objednáváte naráz více bannerů a nechce se vám u každého jednotlivého banneru vyplňovat formulář, pošlete nám objednávku na objednavky(zavináč)banero.cz. Nezapomeňte ale ve zprávě uvést nejenom veškeré důležité informace potřebné pro tvorbu banneru, ale také vaše jméno a adresu vašich stránek nebo rovnou kompletní fakturační údaje. Anonymní objednávky nebo ty bez důležitých náležitostí nejsou zpracovávány.

 


Co všechno potřebujete nutně znát pro vytvoření mého banneru?


Abychom mohli vytvořit váš banner, potřebuje nutně znát pouze čtyři body:


1. Co má banner prezentovat
2. Jaký text má obsahovat (popř. co má být uvedeno na cenovém/informačním štítku)
3. Obrázek prezentovaného zboží, služby... (banner může být ale samozřejmě pouze textový, nebo lze snímek zakoupit ve fotobance) 
4. Velikost banneru a max. kapacita, popřípadě kde bude banner umístěn

 

Vše ostatní jako barevnou sladěnost, umístění položek, typ textu atd. můžete nechat už zcela na nás, pokud vám návrh nebude vyhovovat, učiní se samozřejmě korekce, nikoliv však několik naprosto odlišných verzí (max. 3 s tím, že ty předtím se nepoužijí). Pokud máte jasno, jak byste si banner představovali ve více či všech směrech, banner samozřejmě vytvoříme podle vaší ucelené představy - v rámci charakteristiky daného banneru.

 

 

Jak vypadá zaslaná faktura?

 

Fakturu zasíláme pouze v elektronické podobě ve formátu PDF. Na faktuře není digitální podpis, ani razítko - faktura vystavená v elektronické podobě nemusí být ze zákona opatřena dig. podpisem nebo razítkem. Faktura obsahuje veškeré potřebné náležitosti, jedná se o regulérní doklad, vlastníme živnostenské oprávnění na poskytování těchto služeb. Nejsme plátci DPH.

 

 

Je to již několik dnů, týdnů, a stále mi od vás nedorazil e-mail s bannerem, proč?

 

Ujistěte se, že nemáte přeplněnou poštovný schránku a máte dostatek místa pro přijmutí pošty včetně přílohy, která může mít i několik desítek MB. Zkontrolujte si, zdali zpráva nezapadla do spamové pošty. Je také možné, že jste si nás omylem přidali do zakázaných příjemců. Další variantou může být naše časové vyčerpání. Vždy před objednáním si zkontrolujte, kdy máme první volný termín pro přijmutí vaší objednávky. Musíte si k němu také připočítat další dny, kdy se banner tvoří. Pokud objednáte banner v období, kdy pracujeme na jiné zakázce, je třeba vyčkat. Přibližné termíny nejbližší dostupnosti vždy uvádíme, banner poté můžeme mít hotový do 24 hodin až 7 pracovních dnů, záleží také na náročnosti, počtu a dalších aspektech.

 

Proč nezakupujete snímky z fotobanky sami, ale musím tak učinit já?

 

Většina grafických studií snímky zakupuje sama. My snímky pouze hledáme a nákup necháváme na objednavateli, i když je to pro něj úkon navíc má to své logické důvody. Pokud bychom totiž zakoupili daný snímek my, stáváme se jeho vlastníkem, resp. licence je udělena majiteli účtu a nemůže být převedena na třetí stranu. Jestliže si tedy snímek zakoupí přímo objednavatel banneru, stává se také majitelem jeho licence. K tomu se samozřejmě váží i určitá smluvní a licenční podmínky dané fotobanky, které je třeba dodržovat.

 

A jelikož máte ve fotobance svůj vlastní účet, máte snímek kdykoli k dispozici v příslušné velikosti ke stažení a co je nejdůležitější, můžete si vytisknout fakturu a další materiály dokazující, že jste snímek zakoupili právě vy. Uchování faktury, vizualizace snímku a jeho identifikační číslo, příkazu k úhradě a výpisu z účtu, ať už v elektronické, tak i tištěné podobě doporučujeme, pokud by se na vás totiž obrátil majitel snímku, budete tak mít jasný důkaz o tom, že jste snímek řádně zakoupili a vyhnete se neserióznímu jednání či pokutám.

 

 

Tvoříte také flash bannery?

 

V těchto chvílích flashové bannery netvoříme.


Lze vaše služby poskytovat i do jiných zemí, než je Česká republika?

 

Bohužel, prozatím poskytujeme služby pouze v rámci tuzemska. Objednat banner a fakturovat jej, tak lze pouze v rámci České republiky. Rádi bychom poskytovali služby i do jiných zemí, jako například Slovenska, ale prozatím to není možné.

 

 

Proč dáváte přednost e-mailové korespondenci?

 

Z praktického důvodu. Díky e-mailové korespondenci si můžeme naši “konverzaci” kdykoliv zpětně otevřít. Není možné si pamatovat u každého zákazníka jeho představy, proto je v tomto případě psaná forma nutná, v případě upřesněních či dotazů nás samozřejmě můžete kontaktovat i telefonicky. 


 

Z jakého důvodu nepoužíváte různé anglické formulace?

 

Je pravda, že s angličtinou se ve světe člověk neztratí. Jsme ale občané České republiky, stejně jako vy a nechceme, abyste si lámali hlavu nad tím, co které anglické slovo znamená. Snažíme se tak používání cizích slov co nejvíce minimalizovat a nahrazovat je českými ekvivalenty, popřípadě uvedeme obě jazykové varianty, pokud tak nelze jinak nebo bychom omezovali ty, kteří jsou na anglické výrazy zvyklí. Jdeme opačným směrem, chceme, abyste nám rozuměli a chceme používat naši krásnou mateřštinu.

 

 

Plánujete slevové akce?

 

Určitě. Nějaká zajímavá sleva na bannery se čas od času objeví, stejně tak soutěže na Facebooku. Během roku také plánujeme podpořit dobročinné projekty a nabídnout jim zpracování banneru zcela zdarma. Akce bude trvat po vymezenou dobu a uskutečňovat 05.10.

 

 

Splnil/a jsem podmínky získání filmového bonusu. Kdy ho obdržím?

 

Pokud jste splnili podmínky pro získání filmového bonusu budeme vás kontaktovat, abyste nám sdělili název filmu, který jste si vybrali. Nebo nám můžete rovnou do objednávky uvést, nebo zavolat, jaký film si budete přát. Bonus je zasílán společně s děkovným dopisem na vaši fakturační adresu (pokud neurčíte jinak) doporučenou zásilkou a to do 30 pracovních dnů od splnění podmínek k získání bonusu (pokud jsou ale položky skladem, zasíláme většinou do týdne, můžete se u nás popřípadě informovat, zdali je vámi vybraný film naskladněn).

 


Nabízíme:

  • tvorbu bannerů s atraktivním vzhledem
  • rozumné a transparentní ceny
  • záruku spokojenosti a etický kodex
  • úhradu až po vytvoření banneru

Typy bannerů:

Zpracováváme bannery ve formátech JPEG (statické) a GIF (animované)

Aktuální stav: jsme zaneprázdněni, pracujeme na zakázce.


 

Rezervace: Pokud si chcete zarezervovat první volný termín nebo jiný, zašlete objednávku s termínem nebo pouze termín na objednavky(zavinac)banero.cz.

 

Kdy objednat:


Naše pracovní a časové kapacity jsou omezené. V případě, že pracujeme na zakázce, nemůžeme tak pracovat na dalších. Potřebujeme mít dostatek času na poskytnutí kvalitní služby a individuálního přístupu k objednavateli. Sledujte, proto, prosím, aktuální stav na hlavní stránce nebo zde, kde se dozvíte, od jakého termínu budeme moci pracovat na další objednávce.

 

 

Termín dodání:


První návrh vám zašleme přibližně do 42 hodin až 7 pracovních dní. Záleží na počtu objednaných bannerů a jejich náročnosti (typu). Jestliže objednáte jeden statický banner, bude vám poskytnut dříve, než např. 3 animované bannery. Pokud od vás obdržíme poznámky na následné úpravy, zaslání zkorekturované verze můžete registrovat do 42 hodin až 5 pracovních dnů - opět ale záleží na počtu bannerů a náročnosti.

 

 

Děkujeme za Váš zájem!

 

Pozor: během vánočního období, od listopadu do konce ledna běží Banero.cz v omezeném režimu z důvodu nárustu objednávek. V tomto období tak bohužel nelze uspokojit veškeré zájemce o bannerou reklamu.